×

گوشت گوسفند

گوشت گوسفند

گوشت گوسفند   در میان غذاها گوشت بیشترین ارزش غذایی را دارد یعنی در حجم مشابه با سایر خوردنی‌‌ها مقدار انرژی  و  رشد  دهندگی بیشتری دارد. منتها هضم آن نسبت به سایر غذاهای اصلی انسان سخت‌تر است و بنابراین افرادی … ادامه مطلب

نوشته شده توسط

گوشت گوسفند

 

در میان غذاها گوشت بیشترین ارزش غذایی را دارد یعنی در حجم مشابه با سایر خوردنی‌‌ها مقدار انرژی  و  رشد  دهندگی بیشتری دارد. منتها هضم آن نسبت به سایر غذاهای اصلی انسان سخت‌تر است و بنابراین افرادی که دارای بدن‌‌های ضعیف و کم فعالیت و یا معده‌‌های ضعیف هستند نمی‌توانند هر گوشتی و به هر میزانی استفاده کنند. گوشت گوسفند نسبت به گوشت گوساله بهتر می باشد.

افراد سالم و مخصوصا کسانی که فعالیت‌‌های بدنی زیادی دارند حتما به گوشت نیاز بیشتری دارند. گوشت بسیار مقوی و خونساز است. مزاج اکثر گوشت‌‌ها گرم و تر است و باید توجه داشت که نوع حیوانات، چاق و لاغری، نر و ماده بودن، سن، میزان حرکت، جثه، رنگ مو، وحشی و اهلی بودن، دریایی یا خشکی‌زی بودن، منجر به ایجاد اختلاف‌‌های زیادی در خصوصیات و خواص گوشت آنها می‌‌شود.

گوشت قرمز ،بالا ترین مصرف سرانه گوشت در ایران را دارد و بیشتر غذاهای سنتی ایرانی با گوشت گوساله یا گوسفند آماده می شوند.بنابراین شناخت گوشت قرمز از اهمیت بالایی برخوردار است.

طعم گوشت و ویژگی های آن به تغذیه حیوانات بستگی دارد و به این علت است که در جاهایی که حیوانات از علوفه تازه استفاده می کنند،گوشت آنها طعم بهتری دارد .

 

گوشت گوسفند

مصرف گوشت گوساله یا گوسفند در غذا ها بنا به سلیقه افراد است. برخی گوشت گوساله را که دارای چربی کمتری نسبت به گوشت گوسفند است برای انواع خورشت وخوراک ترجیح می دهند و برخی گوشت گوسفند را به گوشت گوساله ترجیح می دهند، چون لطیف تر است وبه زمان پخت کمتری نسبت به گوشت گوساله نیاز دارد.

در مجموع فرق چندانی در مصرف این دو گوشت وجود ندارد و تنها نکته مهم ،جوان بودن حیوانی است که از گوشت آن استفاده می شود یعنی بهتر است گوساله یا گوسفندی که از گوشت آن استفاده می شود، جوان وکم سن باشد.

گوساله و گوسفند بسیار جوان ،گوشت روشن به رنگ صورتی دارند و تا وقتی از شیر تغذیه می شوند گوشت لطیف تری دارند.جوان ترین بره ،بره بهاری نام دارد که قبل از شروع به تغذیه از مواد جامد،ذبح می شود و گوشت آن روشن و لطیف است.

بعد از اینکه بره به سن یک سالگی رسید دیگر گوسفند نام دارد و گوشت آن سفت تر وتیره تر می شود.

 

اهمیت گوشت گوسفند در طب سنتی

 

این گوشت ضمن آنکه مناسب‌ترین گوشت برای انسان است، باعث تقویت قوای انسان شده و خونسازی می‌‌کند. همچنین موجب تقویت قوای جنسی و تولید سلول‌‌های جنسی خوب می‌‌شود. بهتر است گوسفند نر باشد و سنی حدود 6 ماه یا کمتر داشته باشد در واقع بره باشد.

میزان ارزش غذایی ، حرارت و رطوبت گوشت گوسفندی از گوشت بز بیشتر است. بنابراین گوشت گوسفندی بیشتر چاق می‌‌کند چربی بیشتری دارد و نرم‌تر است. هضم آن راحت‌تر است. برای افراد ورزشکار و دارای مشاغل همراه با فعالیت سخت بدنی و سرد مزاج و همچنین برای استفاده در اقلیم‌‌های سرد و یا فصول سرد مفیدتر است و از طرف دیگر مواد زاید بیشتری هم (نسبت به گوشت بز) تولید می‌‌کند و توصیه شده که به عنوان مصلح همراه یا بعد از گوشت گوسفندی از چیزهای ترش یا قدری ترشیجات یا آبغوره و سرکه استفاده شود که حرارت بیش از حد نشده و هضم آن راحت‌تر شود.

مصرف لیمو و یا ترشی همراه آبگوشت و یا مصرف سماق همراه با کباب و یا خوابانیدن گوشت قبل از کباب شدن در مایع حاوی آبلیمو و سرکه و برخی ادویه‌جات همه به همین دلیل است که از قدیم بوده و هم منجر به تعدیل مزاج و هم راحتی هضم گوشت می‌‌شود..

گوشت گوسفند به اندازه کافی دارای منابعی چون؛ آهن، ویتامین، کولین و سلنیوم است. وجود کولین و سلنیوم می‌تواند حملات منجر به سرطان‌ها را در اعضای بدن ما متوقف کند. علاوه بر این گوشت گوسفند شامل اسید لینولئیک است در نتیجه محتوای اسید می‌تواند از التهاب ایجاد کننده سرطان و تومورهای بدخیم جلوگیری کند.

 

 

مزایا و ارزش غذایی گوشت گوسفند

 

خواص گوشت گوسفندی شهر پروتئین

1. انرژی بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۲۰۶ کیلوکالری دارد).

از مزایای آن می‌توان به پر انرژی بودن آن اشاره کرد. کبد گوسفند از جمله قسمت‌های پر انرژی آن است. این موضوع را می‌توان در محتوای کالری نیز مشاهده کرد. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند حاوی ۲۰۶ کیلو کالری است. توجه داشته باشید که هر انسان بالغ به طور تقریبی به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد. مصرف کالری می‌تواند در فعالیت‌های روزانه، استقامت بالا و کاهش خستگی هنگام فعالیت بدنی به کمکتان بیاید.

 

2. پروتئین بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۱۷.۱ گرم پرتئین دارد).

این راز بسیار مهمی نیست، گوشت حیواناتی چون گاو و گوسفند دارای پروتئین بالایی هستند که برای بدن بسیار مفید است. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند دارای ۱۷.۱ گرم پروتئین است. این مقدار پروتئین برای کسانی که می‌خواهند بدن ماهیچه‌ای داشته باشند، بسیار به کار می‌آید. از مزایای پروتئین در بدن می‌توان به ایجاد و افزایش توده عضلانی، اتصال چربی، هضم غذا، ایجاد قدرت و انرژی در بدن اشاره کرد.

 

3. کلسیم بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱۰ میلی گرم کلسیم دارد)

یکی دیگر از مزایای آن، وجود کلسیم در آن است که برای بدن بسیار لازم و مفید است. وجود کلسیم در گوشت گوسفند به حفظ سلامت استخوان، تقویت استخوان‌ها، جلوگیری از اختلالات و ناهنجاری‌های استخوانی کمک می‌کند. مقدار کلسیم در هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند ۱۰ میلی‌گرم است.

 

4. فسفر (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱.۹۱ میلی گرم فسفر دارد)

گوشت گوسفند نیز دارای مقدار زیادی فسفر است. درست مثل کلسیم، محتوای فسفر در آن، بسیار مفید بوده و برای سلامتی، به خصوص سالم سازی استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است. مقدار ۱.۹۱ میلی گرم فسفر در هر ۱۰۰ گرم گوشت می‌تواند نیاز بدنتان به فسفر را تامین کند.

 

5. ویتامین B۱ (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۰.۵۱ میلی گرم ویتامین B۱ دارد)

چه کسی می‌گوید که ویتامین در گوشت قرمز وجود ندارد؟ ما باید بدانیم که گوشت گوسفند دارای مقدار قابل توجه‌ای از ویتامین B به خصوص ویتامین B۱ است. از ۱۰۰ گرم گوشت گوسفندی که مورد آزمایش قرار گرفته، میزان ۰/۱۵ ویتامین B۱ کشف شده است. البته درست است که این میزان مقدار خیلی کمی است. با این حال ویتامین B۱ موجود در گوشت گوسفند بسیار مفید است، این ویتامین به فرایند اکسیداسیون، افزایش انرژی در بدن، حفظ انعطاف پذیری، بالا بردن استقامت بدن، همچنین از پوسته پوسته و خشک شدن پوست جلو گیری می‌کند.

 

6. سلنیوم (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۷.۰ میلی گرم سلنیوم دارد)

گوشت‌های قرمز به خصوص گوشت گوسفند حاوی سلنیوم هستند. سلنیوم موجود در گوشت گوسفند می‌تواند به تولید آنتی اکسیدان‌های مفید در بدن کمک کند. با وجود سلنیوم در گوشت گوسفند بدن می‌توان به مبارزه با رادیکال‌های آزاد بپردازد و همچنین بدن انسان را از خطر ابتلا به بیماری‌های خاص حفظ کند. با وجود سلنیوم در بدن پوستی بهتر و اندامی سالم تری خواهیم داشت.

 

7. ویتامین B۲ (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۰.۲ میلی گرم ویتامین B۲ دارد)

گوشت گوسفند و بز به طور معمول دارای ویتامین B۲ یا همان ریبوفلاوین شناخته شده هستند. ویتامین B۲ دارای مزایای زیادی برای بدن است. وجود این ویتامین برای حفظ سلامت استقامتی و عصبی، سالم ماندن چشم و هر چیز مربوط به سیستم بینایی، بهبود سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از زخم‌های لب، به بدن ما خدمت می‌کند.

 

8. ویتامین B۱۲ (هر ۱۰۰ گوشت ۲.۳ میلی گرم ویتامین B۱۲ دارد)

گوشت گوسفند حاوی ویتامین B۱۲ است. وجود این ویتامین برای سلامتی بسیار ضروری است. این ویتامین به سیستم عصبی بدن کمک می‌کند و باعث تشکیل گلبول‌های قرمز، جلوگیری از کم خونی، افزایش استقامت و سلامت جسمی بدن می‌شود.

 

 مقاله مرتبط :  خواص گوشت گوساله

 

گوشت گوسفند و رابطه آن با سلامتی

 

۱. جلوگیری از سرطان

دارای منابعی چون؛ آهن، ویتامین B، کولین و سلنیوم است. وجود کولین و سلنیوم می‌تواند حملات منجر به سرطان‌ها را در اعضای بدن ما متوقف کند. علاوه بر این گوشت گوسفند شامل اسید لینولئیک (CLA) است. در نتیجه محتوای اسید می‌تواند از التهاب ایجاد کننده سرطان و تومورهای بدخیم جلوگیری کند.

 

۲. از دست دادن وزن

چه کسی می‌خواهد وزن خود را از دست بدهد؟ اگر شما یکی از متقاضیان کاهش وزن هستید، خوردن گوشت بره را به طور منظم از دست ندهید. گوشت قرمز از آنجایی که دارای پروتئین بالا و چربی کم است بنابراین برای کنترل وزن و جلوگیری از چاقی موثر خواهد بود.

علاوه بر این ، میزان سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد. از آن‌ جایی که گوشت گوسفند دارای ویتامین B است، می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر کالری و چربی بدنتان را بسوزانید.

 

۳. جلوگیری از کم خونی

کم خونی رابطه مستقیم با کمبود گلبول‌های قرمز خون دارد. وجود آهن در آن می تواند این نقیصه را جبران کند. گوشت گوسفند و هر گوشت قرمز دیگری می‌تواند کمبود گلبول‌های قرمز (هموگلوبین) خون را جبران کنند. میزان آهن موجود در گوشت گوسفند خیلی بالاتر از سطح آهن، در تخم مرغ است.

 

۴. جلوگیری از نقص‌های زایمان

با توجه به این که آهن می‌تواند مشکلات ناشی از کم خونی را برطرف کند از نقایص مادرزادی نیز می‌تواند جلوگیری کند. آهن موجود در آن از بروز کم خونی در نوزادان و زنان باردار جلوگیری می‌کند. بنابراین، رشد جنین به طور طبیعی و بدون مشکل ادامه می‌یابد. برای اینکه جنین بتواند از مزایای آهن موجود در گوشت گوسفند بهره‌مند شود، لازم است مادران باردار در سه ماه نخست بارداری به طور منظم زیر نظر پزشک از این ماده غذایی مغزی استفاده کنند. البته بدن جنین به دیگر مواد مغذی برای ادامه حیات نیز نیازمند است. که توسط مادر به جنین منتقل می‌شود.

 

۵. کاهش درد هنگام قاعدگی

معمولا زنان در هنگام قاعدگی احساس درد بسیار زیادی می‌کنند. وجود درد در واقع منطقی است. با توجه به میزان آهنی که در این دوره از بدن دفع می‌شود، درد بیشتری را می‌تواند برایشان به همراه داشته باشد. زنان با مصرف گوشت گوسفند می‌توانند آهن هدر رفته بدن خود را به خوبی جبران کنند.

 

۶. حفظ سلامت پوست

از دیگر مزایای مصرف گوشت گوسفند داشتن پوست سالم است. تکه‌های آن نه تنها دارای حاوی ویتامین B، کولین و سلنیوم است بلکه دارای ویتامین B۱۲ که به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند، نیز هست. این مواد در رفع خستگی و استحکام پوست به بدن کمک می‌کنند.

 

۷. جلوگیری از اوتیسم، استرس و افسردگی

ترکیبات گوشت گوسفند حاوی امگا ۳ بالایی است. ویتامین B۱۲ و امگا۳ برای جلوگیری از ابتلا کودکان به بیماری اوتیسم بسیار مفید است. یکی از مزایای ارزش تغذیه‌ای گوشت گوسفند توسعه در سیستم عصب مرکزی و مغز در کودکان است. این در حالی است که ویتامین B۱۲ برای آرامش ذهن، مقابله با استرس و افسردگی بسیار مفید است.

 

۸. جلوگیری از سکته مغزی و بیماری کلیه

بسیاری مردم از مزایای استفاده از گوشت گوسفند برای جلوگیری از ابتلا به سکته مغزی و بیماری‌های کلیوی بی‌خبرند. این مزایا به خاطر وجود پتاسیم و ترکیبات سدیم کم و زیاد در گوشت گوسفند است. این در حالی است که تجمع زیاد سدیم در بدن معمولا باعث سکته مغزی و بیماری سنگ کلیه می‌شود.

 

۹. منبع انرژی قابل توجه

چربی، پروتئین و کالری، در گوشت گوسفند نسبتا بالا است. این مواد بدن ما را در طول فعالیت‌های روزانه حفظ خواهد کرد. جالب توجه است که بدانید؛ پروتئین بالا، موجود در گوشت نیز برای کمک به کنترل وزن بهینه مفید است.

 

۱۰. حفظ سلامت استخوان

ما نمی‌توانیم مزایای استفاده از گوشت گوسفند برای سالم ماندن استخوان و دندان‌ها را انکار کنیم. گوشت شامل ترکیبات کلسیم است که می‌تواند رشد استخوان را در کودکان بالا برده و از پوکی استخوان در بزرگسالان جلوگیری کند. علاوه بر این، هر ۱۰۰ گرم گوسفند نیز حاوی ۲۷۲ میلی گرم فسفر است. مقدار فسفر بر طبق متخصصان تغذیه می‌تواند ۲۷٪ نیاز روزانه را تامین کند. از مزایای فسفر می‌توان به حفظ قدرت استخوان‌ها و دندان‌ها اشاره کرد.

 

11. تقویت سیستم ایمنی بدن

گوشت گوسفند غنی شده با سلنیوم بوده و به طور قابل توجهی آنتی اکسیدان دارد. همانطور که همه ما می‌دانیم، وجود آنتی اکسیدان در بدن برای تقویت سیستم ایمنی ما ضروری است. این آنتی اکسیدان‌ها ما را از انواع مختلف بیماری‌ها حفظ می‌کنند.

درباره نویسنده

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

نظرات (3)

مهدی

مطالب مفیدی ارائه شده ?

مهدی

مطالب مفیدی بود تشکر از عوامل شرکت شما

    با سلام و قدردانی از شما برای مطالعه مطالب سایت شهر پروتتئین
    با آرزوی موفقیت روز افزون

home

صفحه نخست

bars

دسته بندی ها

bag

فروشگاه

compose

وبلاگ

person

حساب کاربری

×